Достапни линкови

Пекинг: Слета првиот кинески вселенски брод


Првиот кинески вселенски брод со астроанаутот Јанг Ливеи слета изутрината во Кина, откако 14 пати ја обиколи земјата, јавија кинеските агенции. Кинеските власти објавија дека мисијата била целосно успешна, со што Кина стана третата земја во светот, по Русија и Соединетите Држави, која испрати човек во вселената.
XS
SM
MD
LG