Достапни линкови

Њујорк: Гласањето за новата резолуција за Ирак во ОН одложено за денеска


Гласањето во Советот за Безбедност на Обединетите Нации за американската предлог резолуција за Ирак е одложено за денеска. До одлагањето дошло по барање на рускиот амбасадор Сергеј Лавров, кој изјави дека денеска ќе има нови телефонски консултации на рускиот претседател Владимир Путин со лидерите на Франција и на Германија, Ширак и Шредер.
XS
SM
MD
LG