Достапни линкови

Њујорк: Најмалку десет загинати во бродска несреќа


Најмалку 10 лица загинале, а повеќемина биле повредени кога њујоркшкиот ферибот удрил во пристаништето на Стејтен Ајленд. Причините за несреќата засега не се познати.
XS
SM
MD
LG