Достапни линкови

Софија: За девет месеци во Бугарија украдени над 6700 возила


Во Бугарија во изминатите девет месеци биле украдени над шест илјади сеумстотини и пеесет автомобили, изјави министерот за внатрешни работи Георги Петканов. Најмногу возила, според него, се крадат во Софија, Пловдив, Варна и Бургас. Министерот Петканов најави засилена контрола на бугарските гранични премини.
XS
SM
MD
LG