Достапни линкови

Брисел: Одобрени 200 милиони евра за обнова на Ирак


Европската Унија на синоќешниот состанок во Брисел одобри 200 милиони евра помош за обновата на Ирак. Велика Британија е единствената земја која пред донатосрската конференција идната недела во Мадрид се обврза да издвоји дополнителни средства од националниот буџет за Ирак. Лондон од буџетите за 2004 и 2005 ке издвоји 375 милиони евра за Ирак.
XS
SM
MD
LG