Достапни линкови

Пакистан: Трет тест на нуклеарна ракета во две недели


Пакистан по трет пат за две недели денеска изврши тест на нуклеарна ракета, јавија агенциите. Армијата соопшти дека ова е последен ракетен тест. Тензиите со нуклеарниот ривал Индија се намелени по можноста за четврт конфликт меѓу двете земји минатата година, но засега нема прогрес во однос на разликите околу поделениот Кашмир.
XS
SM
MD
LG