Достапни линкови

Малезија: Американската окупација на Ирак и односот на Израел закана за муслиманскиот свет


Малезискиот министер за надворешни работи Саед Хамид Албар, кој е домаќин на министерскиот состанок на Организацијата на исламската конференција, оцени дека американската окупација во Ирак и израелскиот однос кон палестинците се закана за опстанокот на муслиманскиот свет. Во четврток во Малезија започнува самитот на исламските држави.
XS
SM
MD
LG