Достапни линкови

Токио: Јапонија ќе донира средства за реконструкција на Ирак


Јапонски претставници информираа дека нивната земја ќе донира средства за реконструкцијата на Ирак на конференцијата во Мадрид предвидена да се одржи на крајот на овој месец. Агенциите јавуваат оти Јапонија на конференцијата ќе ја обелодени сумата која ќе ја донира.
XS
SM
MD
LG