Достапни линкови

Киракука: Еден ирачки полицаец и еден цивил ранети


Агенциите јавуваат оти еден ирачки полицаец и еден цивил денеска се ранети во напад со граната врз полициски контролен пункт во Киракука. Овој напад е уште еден од серијата терористички акции на кои цел им е полицијата, за да се дестабилизира безбедносната состојба, оценуваат полициски претставници.
XS
SM
MD
LG