Достапни линкови

Будимпешта: Средба на бугарскиот и унгарскиот премиер


Бугарскиот премиер Симеон Саксобурготски и неговиот унгарски колега Петер Меѓеши денеска во Будимпешта ќе потпишат изјава за пријателски односи и соработка меѓу двете земји. Бугарскиот премиер во текот на дводневната посета на Унгарија која почнува денеска треба да биде примен и од унгарскиот претседател Ференц Мандл.
XS
SM
MD
LG