Достапни линкови

Јапонија: Шумахер шампион во формула еден по шести пат


Возачот на Ферари, Михаел Шумахер денеска во Јапонија ја освои шестата титула на светски шампион на Формула 1. Со тоа тој го собори рекордот од пет шампионски титули на Аргентинецот Фанџо.
XS
SM
MD
LG