Достапни линкови

Вашингтон: Пауел сеуште се надева на поддршка за новата резолуција за Ирак


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Вашингтон се уште се надева оти ќе добие поддршка во Советот за безбедноста за новата нацрт резолуција за иднината на Ирак. Оваа резолуција наиде на спротивставување од Русија и Франција, како и од генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан, бидејќи во неа не се предвидува брзо предавање на власта на ирачаните.
XS
SM
MD
LG