Достапни линкови

Вашингтон: Буш изјави дека немал алтернатива во отстранувањето на Хусеин


Американскиот претседател Џорџ Буш, одговарајќи на критиките за војната во Ирак, изјави дека немал алтернатива во отстранувањето на Садам Хусеин од власт. Дејствував, бидејќи не сакав безбедноста на американскиот народ да ја оставам на луд човек, рече Буш во синоќешниот говор пред воени претставници во американската држава Њу Хемпшир.
XS
SM
MD
LG