Достапни линкови

Рафа: Судири на израелските сили со вооружени Палестинци


Израелските сили при денешниот упад во бегалскиот камп Рафа во Појасот Газа се судрија со вооружени палестинци. Агенциите јавуваат дека притоа биле убиени шест, а ранети триесетина палестинци. Израелската војска соопшти дека цел на упадот, извршен со неколку тенкови и оклопни возила, поддржани од хеликоптери, било уништувањето на тунелите преку кои милитатнтите во тој камп се снабудвале со оружје.
XS
SM
MD
LG