Достапни линкови

Москва: Русија го задржува правото на превентивни напади ако светот продолжи со практиката


Русија го задржува правото на превентивни напади доколку во светот продолжи таквата практика, изјави рускиот претседател Владимир Путин на крајот од дводневните разговори во Екатеринбург со германскиот канцелар Герхард Шредер. Претседателот Путин прецизира дека сепак Русија е против ваквиот принцип.
XS
SM
MD
LG