Достапни линкови

Јава: Тешка сообраќајна несреќа


Пеесетина ученички и неколкумина возрасни луѓе загинаа во сообраќајна несреќа што се случи синоќа на индонезискиот остров Јава. До несреќата дошло откако еден камион, поради неисправни сопирачки, се судрил со автобус со кој ученичките се враќале од екскурзија. Според полициски податоци, во сообраќајни несреќи во Индонезија гинат во просек по триесетина лица дневно.
XS
SM
MD
LG