Достапни линкови

Атина: Протести со насилство


Стотици полицајци, пожарникари и чувари на пристаништата за време на нивниот синоќешен протест во Атина се судрија со полициските сили. Агенциите јавуваат дека полицајците употребели солзавац со цел да ги спречат нивните колеги, кои бараат дополнителен надомест за ризичната работа, да влезат во зградата на министерството за финансии.
XS
SM
MD
LG