Достапни линкови

Колорадо: Состанот на министрите за одбрана на НАТО


Министрите за одбрана на НАТО денеска во американската држава Колорадо ќе разговараат со шефот на руската одбрана Сергеј Иванов. Генералниот секретар Џорџ Робертсон пред средбата изјави дека разговорите ќе бидат посветени на унпредувањето на односите на Алијансата со Русија. Според него, тоа ќе придонесе за поефикасна борба против тероризмот во светот.
XS
SM
MD
LG