Достапни линкови

Екатеринбург: Средба Путин - Шредер


Денеска во Екатеринбург стартува дводневниот руско-германски самит. Претседателот Владимир Путин и канцеларот Герхард Шредер ке разговараат за засилување на економската и политичката соработка. Германија е најголем кредитор и трговски партнер на Русија, а на политичката сцена односите меѓи Путин и Шредер се засилија минатата година откако францускиот претседател ја предводеше опозицијата на американската војна во Ирак.
XS
SM
MD
LG