Достапни линкови

Пакистан: Нова проба на ракета со среден дострел


Пакистан изутрината изврши второ ракетно тестирање за помалку од една недела. Како што соопшти армијата ракетата е со дострел од 700 километри, што значи дека може да ги погоди главните цели кај нуклеарниот ривал Индија. Засега нема реакции од Њу Делхи.
XS
SM
MD
LG