Достапни линкови

Вашингтон: Повик за сериозност во преговорите на властите на Србија и Косово


Американскиот Стејт Департмент ги повика властите на Србија и на Косово да пристапат сериозно на разговорите закажани за наредната недела во Виена. Портпаролот Ричард Баучер изјави дека Вашингтон гледа на виенските разговори како на важен дел од политичките процеси на Балканот.
XS
SM
MD
LG