Достапни линкови

Колорадо Спрингс: Состанок на министрите за одбрана на НАТО


Министрите за одбрана на НАТО ќе се состанат во Колорадо Спрингс на дводневни неформални разговори за ситуацијата во Ирак. Турската влада вчера соопшти дека решила позитивно да одговори на американското барање и да испрати свои војници во Ирак, но одлуката треба да ја одобри парламентот.
XS
SM
MD
LG