Достапни линкови

Блиски Исток: Арафат прогласи вонредна состојба на палестинските територии


Палестинскиот лидер Јасер Арафат прогласи вонредна состојба на палестинските територии и го наименува Ахмед Куреи за нов премиер. Куреи веднаш формира осумчлен кабинет кој ќе се обиде да воспостави контрола во палестинските територии. Спотред Куреи, таму сега имало распад на безбедносната ситуација.
XS
SM
MD
LG