Достапни линкови

Варшава: Двонеделна конференција на ОБСЕ за човековите права


Денеска во Варшава започна двонеделна коференција на ОБСЕ посветена на човековите права. Дискусијата, како што е најавено, ќе биде фокусирана врз проблемите во оваа сфера на Балканот и во Централна Азија.
XS
SM
MD
LG