Достапни линкови

Париз: Посета на премиерот на Франција на Русија


Францускиот премиер Жан Пјер Рафарин денеска е предвидено да замине за Москва каде ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Тема на развори-економската соработка, состојбата во Ирак и друго.
XS
SM
MD
LG