Достапни линкови

Багдад: Бивши ирачки војници со камења нападнале американски војници


Бивши ирачки војници денска со камења ги нападнале американски војници во близина на поранешниот воен аеродром во Багдад барајќи заостанати плати, јавија новинските агенции. Американските војници стрелале во воздух за да ја натераат масата да се повлече. Вчера непознати напаѓачи во Багдад убиле еден американски војник.
XS
SM
MD
LG