Достапни линкови

Пакистан: Мушараф нема да дозволи екстремисти да ја загрозат безбеноста


Претседателот на Пакистан Первез Мушараф на бизнис собирот во Исламабад изјави дека нема да дозволи екстремните религиозни малцинства да ја загрозат безбедноста на земјата. Коментарот на Мушараф доаѓа пон вчерашниот напад во Карачи каде што беа убиени 6 мина шиитски муслимани.
XS
SM
MD
LG