Достапни линкови

Вашингтон: НАСА до септември догодина ги откажува летовите на Спејс Шатловите


Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека до септември идната година го откажува летот на Шатлот поради неопходните поправки и подготовки. Во фебруари Шатлот Колумбија доживеа тешка несреќа во која загинаа сите седум астронаути.
XS
SM
MD
LG