Достапни линкови

Техеран: Постигнат договор со властите на Иран за нуклеарната програма


Преставниците на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија денеска го напуштија Техеран постигнувајкли договор со властите за контроверзната нуклеарна програма на Иран. Двете страни го одобриле планот за акција по кои ке работат инспекторите на Обединетите Нации во утврдувањето дали Иран произведува нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG