Достапни линкови

Москва: На Русија и требаат пет милијарди долари за уништување на залихите хемиско оружје


На Русија и се потребни пет милијарди долари за да ги уништи залихите од хемиско оружје. Како што е соопштено во Москва, Русија поседува резерви од четириесет илјади тони хемиски боеви глави.
XS
SM
MD
LG