Достапни линкови

Пакистан: Успешен тест на проектил од среден дострел


Пакистан изутрината успешно тестира нуклеарен проектил од среден дострел, соопшти портпаролот на пакистанската војска Саукат Султан кој одби да каже каде била изведена пробата. Индија и Пакистан, како што наведуваат агенциите, тестирањето проектили често го користат како еден вид дипломатско испитување на силите.
XS
SM
MD
LG