Достапни линкови

Киев: Посета на македонскиот претседател Борис Трајковски на Украина


Претседателот на Македонија Борис Трајковски, по покана од украинскиот претседател Леонид Кучма, денеска престојува во Украина. Претседателот Трајковски, меѓу другото, ќе присуствува на пуштањето на првата делница од патот што ја поврзува таа земја со Европа, а што го гради македонски Гранит.
XS
SM
MD
LG