Достапни линкови

Техеран: Разговори за нуклеарната програма на Иран


Двајца преставници на Агенцијата за Атомоска енергија на Обединетите Нации денеска во Техеран ги започнаа разговорите за контроверзната нуклеарна програма на Иран. Минатиот месец инспекторите на агенцијата открија траги на ураниум за оружје на контаминирана опрема купена надвор од Иран. Агенцијата на Иран му даде рок до 31 октомври да докаже дека нема тајна програма за развој на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG