Достапни линкови

Сибир: Силен земјотрес, големи материјални штети


Земјотрес со јачина меѓу 7 и 8 степени според рихтеровата скала го погоди сибирскиот регион, кој причинил големи материјални штети, а засега нема извештаи за настрадани. Во истиот регион за време на изминатиот викенд имаше два силни земјотреси од кои беа уништени стотици објекти.
XS
SM
MD
LG