Достапни линкови

Токио:Преговорите за нуклеарната програма на Северна Кореа ќе продолжат


Американскиот пратеник Џејмс Кели, по дводневните разговори зад затворена врата со претставници на Јапонија и Јужна Кореја во Токио, оцени дека мултилатералните преговори за нуклеарната криза со Северна Кореја ќе продолжат за неколку недели. Пјонг Јанг вчера соопшти дека веќе не е заинтересиран за 6 партитните преговори.
XS
SM
MD
LG