Достапни линкови

Блиски Исток: Уапсен еден од лидерите на Исламски Џихад


Израелските сили, со подршка на хеликоптери, денеска влегле во бегалски капм на Западниот Брег при што уапсиле еден од лидерите на Исламски Џихад, како и уште 14 палестинци. Израелскиот кабинет денеска ќе расправа за рутата на безбедносната бариера што ја подига на Западниот Брег, на која се спротиставуваат палестинците, но и меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG