Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа веќе не е заинтересирана за разговори за нуклеарната програма


Северна Кореа соопшти дека веќе не е заинтересирана за натамошно одржување на мултилатералните разговори за нејзината нуклерана програма. Министерство за надворешни работи во Пјонгјанг, денеска сооопшти дека Соединетите Држави овие разговори ги користат само за изнаоѓање начини да ја разоружаат Северна Кореа. Затоа, како што се додава, земјата, ќе преземе практични мерки за засилување на своите средства за одбрана.
XS
SM
MD
LG