Достапни линкови

Ниш: Четири лица загинале, а тројца ранети


Четири лица загинале, а тројца други биле ранети во денешната престрелка што се случила во центарот на Ниш. Според очевидци, во зградата чиј дел користи полицијата од Косово влегол еден психички растроен полицаец и почнал да пука врз своите колеги. Полицијата во Ниш, потврдувајќи го трагичниот инцидент, соопшти дека станува збор за Владан Ровчанин и оти тој веднаш бил уапсен.
XS
SM
MD
LG