Достапни линкови

Атина: Неколку експлозии на бомби


Во Атина денеска, како што јавуваат грчките медиуми, се слушнале неколки експлозии на бомби поставени во близина на канцелариите на владејачката партија ПАСОК и на опозиционата Нова демократија. Експлозиите предизвикал оштетување на неколку возила и на околните згради. Досега ниту една организација не ја презеде одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG