Достапни линкови

Јапонија: Почина најстариот регистриран човек на светот


Најстариот регистриран човек во светот јапонецот Јукичи Чугањи вчера почина на 114 годишна возраст од природна смрт. Во Јапонија минатата година почина и најстарата жена на светот на 116 години.
XS
SM
MD
LG