Достапни линкови

Калифорнија: Илјадници демонстранти бараа повлекување на американските војници од Ирак


Илјадници демонстранти вчера во Калифорнија бараа повлекување на американските војници од Ирак. Главните протести кои беа мирни се одержаа во Сан Франциско и Лос Анџелес. Анти-воени протести вчера се одржаа и во Лондон, Атина, Париз и други европски градови.
XS
SM
MD
LG