Достапни линкови

Карачи: Десетина повредени во експлозија на бомба во автобус


Во експлозија на бомба во патнички автобус во пакистнаскиот град Карачи се поведени десетина лица од кои тројца се во критична состаојба.Пакистанската полиција не прцизираше кој стои зад експлозијата, но оцени дека станува збор за терористички акт.
XS
SM
MD
LG