Достапни линкови

Тикрит: Откриени проектили земја – воздух и оружје


Силите на соединетите држави во Ирак соопштија дека во Близина на Тикрит, родниот град на поранешниот ирачки претседате Садам Хусеин откриле проектили земја воздух и стотици парчиња оружје како и пластичен експлозив. Американскаат војска оцени дека станува збор за значајно пронаоѓање на оружје во Ирак во поледните неколку недели.
XS
SM
MD
LG