Достапни линкови

Пекинг: Кинескиот претседател предупредува од закани од тероризам во Кина


Кинескиот претседател Ху Џинтао предупреди дека Кина се соочува со реална закана од терористички активности. . Како што јавија кинеските медиуми, тој оценил дека меѓународниот тероризам е постојано активен и оти Кина не е исклучена од тие закани.
XS
SM
MD
LG