Достапни линкови

Багдад: Американските војници убиле двајца Ирачани, а четворица раниле


Американските војници убиле двајца ирачани, а четворица раниле, кога тие со автомобил не запреле на еден контролен пункт во градот Фалуџа, соопшти претставник на американските сили. Соединетите Држави соопштија дека во Ирак ќе испратат дополнителни 10 илјади војници, а уште 5 илјади ќе бидат ставени во состојба на готовност. Вашингтон ја повика меѓународната заедница да помогне во враќањето на редот во Ирак, но засега тој повик не наиде на очекуван одговор.
XS
SM
MD
LG