Достапни линкови

Сингапур: Обесени двајца криумчари на дрога


Властите во Сингапур денеска обесиле двајца шферцери на дрога и покрај апелите на адвокатите и групите за човекови права. Едниот е осуден за шферц на 27 грама хероин, а другиот затоа што му помагал. Во Сингапур секој што ке биде фатен со повеќе од 15 грама хероин може да биде осуден на смртна казна.
XS
SM
MD
LG