Достапни линкови

Хокаидо: 250 повредени во земјотрес


Околу 250 лица се повредени во земјотресот кој со јачина од 8 рихтерови степени изутрината го погоди јапонскиот остров Хокаидо. Властите соопштија дека 41 илјада лица се евакуирани, а дека 16 илјади домови останале без електрична енергија. Ова е најсилен земјотерс годинава во светот.
XS
SM
MD
LG