Достапни линкови

Вашингтон: САД соопштија, ОН и натаму ќе има важна улога во Ирак


Белата Куќа соопшти дека Обединетите Нации и натаму ќе имаат важна улога во Ирак, без разлика на одлуката на генералниот секретар Колин Пауел да повлече дел од персоналот во таа земја поради безбедносни причини. Повлекувањето доаѓа во моментот кога Вашингтон бара поголемо учество на Светската Организација во Ирак соочен со приговорите дека продолжува да ја контролира земјата.
XS
SM
MD
LG