Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле четворица палестински милитанти


Израелските сили соопштија дека убиле четворица палестински милитанти за време на денешните акции во Хеброн и во бегалскиот камп во Газа. Агенциите јавија дека во жестоките престрелки биле ранети 6-мина израелски војници и 6-мина палестинци.
XS
SM
MD
LG