Достапни линкови

Багдад: Едно лице загина, а две се повредени во експлозија во хотел


Едно лице загинало, а две биле повредени при денешната експлозија пред хотелот во Багдад во кој се сместени новинарите на телевизијата Ен Би Си. Во меѓувреме во Багдад е соопштено дека членот на владиниот совет Акила ал Хашеми им подлегнала на повредите кои ги здоби при саботниот напад, кога група вооружени лица отворија оган врз нејзиното возило. Ал Хашеми беше кандидат за нов ирачки амбасадор во Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG